DOVOLENÁ NA AZUROVÉM POBŘEŽÍ A V HORNÍ PROVENCE

03.11.2014 20:12

 

 

Sabina Kočová a Soňa Henigová pro Vás připravily

dovolenou s Kundaliní jógou

a také na kolech

na

Azurovém pobřeží a v Horní Provence

 

26.6 .- 5.7.2015                           cena: 11 380,-Kč

PROGRAM: Červené skály, šedé korkové duby, zelené keře, azurové moře a to vše provoněné rozmarýnem a borovicemi… 250 milionů let staré červené pohoří Esterel se svažuje do azurového moře a vytváří tak malé divoké plážičky a kouzelné scenérie…Prostředí jako stvořené pro ranní cvičení se Sabinou nebo večerní protažení, relaxaci a meditaci. Přes den se nabízí koupání a Soňa pro vás připravila výlety na kole nebo autobusem.

PROGRAM CVIČENÍ: Od neděle do pátku probíhá ranní kundaliní jóga u moře a večerní pilates a meditace v kempu.

Téma pro celý týden je „Relaxace a zklidnění“.

Kundaliní jóga spojuje fyzické cvičení, relaxaci a meditaci, říká se, že je to jóga s nejrychlejším účinkem. Můžu potvrdit. Našla jsem v ní vše, co jsem hledala – aktivitu, odpočinek, vnitřní klid, radost, sebe-vědomí, vyjasnění vztahů .…. J

Pilates je protahování většinou vleže, úprava pohybových i dechových stereotypů. Každý den bude jiná sestava i meditace, budete-li chtít pokračovat doma, pošlu materiály mailem. 

Hodí se vám karimatka a pohodlné oblečení. Další informace o mě a o metodách, které požívám, na www.inspiralaplzen.cz.                                                                           Moc se těším, Sabina

NOCLEHY: 7x v mobilhomech v kempu Argentiere kousek od pobřeží na jižním okraji Cannes. Bungalovy jsou 4 lůžkové se 2 dvoulůžkovými ložnicemi, obývákem a vybavenou kuchyní, koupelnou, odděleným WC a zařízenou terasou. Je potřeba si vzít vlastní ložní prádlo nebo spacák nebo si ho doobjednat za příplatek (cca 5,-€/os.). Na nejbližší pláž to máte 800m a do obchoďáku jen 500m J.

STRAVOVÁNÍ: Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vybavená kuchyňka, v kempinku je bar s terasou i restaurace. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

DOPRAVA: Autobusem pro 50 osob s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

ODJEZD A NÁSTUPNÍ MÍSTA:  26.6.2015 (pátek) nakládání kol od 18.30h.  v Praze, u metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. V Plzni nakládání ve 20h na parkovišti u Benziny u Olympie, následně odjezd směr Insbruck. Možnost nástupu po trase (Brno) – Velké Meziříčí - Praha – Plzeň - Rozvadov dle dohody.

PŘÍJEZD:  5.7.2015 (neděle) v dopoledních hodinách tamtéž.

V CENĚ JE: Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v bungalovu v kempu, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, vedoucí zájezdu a lektorka kundaliní jógy a pilátes.

PŘIHLÁŠKY: sonahenigova@email.cz, www.sona-henigova.com

 

 

PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU PRO MILOVNÍKY KOL

PÁTEK -Odjezd v 19,00 z Prahy, ve 20,30 z Plzně přes Rozvadov, Německo, Rakousko, Itálii do Francie.

SOBOTA -Ranní zastávka v malé italské vesničce Ventimiglii, kde se můžeme nasnídat v historickém centru. Potom dojedeme do městečka Mandelieu- la- Napoule a ubytujeme se v příjemném kempinku L´Argentiere, s barem a restaurací, od kterého to máme 800m na písečnou pláž u romantického hradu, kousek do pohoří Esterel a 8km do Cannes, města filmových festivalů.

NEDĚLE -BUS a KOLA – pohořím Esterel do Fréjus a St.Rafael nebo jen na pláž, možnost návratu vlakem, (cca 30 nebo 60km).

PONDĚLÍ -KOLA - lesy mimóz (kvetou bohužel v zimě) vystoupáme do malé vesničky Tanneron s hospůdkami a nádherným výhledem, sjedeme k jezeru St.Cassien (koupání, občerstvení) a zpět přes Les Adrets nebo raději autobusem (25 nebo 50km).

ÚTERÝ -KOLA a BUS – popojedeme přes Cagnes sur Mer,  kde je muzeum malíře A.Renoira,  St.Paul de Vence, staré vesničky, kterou pro sebe objevili umělci (Fondation Maeght) do Vence, kde si můžeme prohlédnout Matissovu kaply, do malebné vesničky Tourette sur Loup a zpět podél řeky Loup (40km). Pro vrchaře – Col de Vence a Gorges du Loup, kouzelný kaňon, krásná příroda i převýšení - kolem 1000m.

STŘEDA -BUS A KOLA nebo bez kol- prohlídka Nice, návštěva malebné vesničky Éze, kde kromě parfumerií, které vyrábí parfémy pro světové salóny, je úžasný výhled na celé pobřeží.

ČTVRTEK -KOLA – projedeme krásným rudým pohořím Esterel na malé plážičky za La Trayas, zpět při pobřeží (do 30km) nebo se vydáme do Vieux Cannes, kde od hradu je hezký výhled na město, můžeme pokračovat až do Antibes (Musée Picasso na místním hradě, nedaleko je i zábavný park Marineland), nabízí se i návštěva Vieux Mougins, starého opevněného městečka a Grasse, města parfémů, kterému se přezdívá pro svoji polohu město - balkon.

PÁTEK -BUS a KOLA – celodenní výlet k nejhlubšímu kaňonu v Evropě. Kaňon Verdon si můžeme prohlédnout z kola (cca 50km, převýšení i klesání kolem 750m) nebo z vypůjčených kanoí pro 2-4osoby, koupání v  jezeře St.Croix. Večer zastávka v Moustiers St. Marie (občerstvení, výstup ke kapličce).

SOBOTA - v 10h po úklidu a odevzdání bungalovů si ještě užijeme krásný den na Azurovém pobřeží. Ve 20h odjezd autobusem domů.

NEDĚLE -Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách